Výstava Fenomén Igráček

Ve čtvrtek 21. května jsme navštívili opět Flemmichovu vilu v Krnově, kde se koná zajímavá výstava. Firma Efko a Technické muzeum v Brně zde vystavují sbírku historických i současných variant Igráčka. Mohli jsme tak nahlédnout do historie, současnosti i budoucnosti této slavné funkční plastové hračky. Také jsme shlédli výstavu prací žáků a studentů ZUŠ Krnov. Dětem se výstava moc líbila, mladší žáci si mohli hrát, starší odpovídali na otázky a vyplňovali soutěžní slosovatelný kupón. Dokonce děti dostaly papírové skládanky, záložky, pravítka, reklamní letáky a na závěr měly zmrzlinu v cukrárně, takže spokojenost byla opravdu veliká.

Mgr. Nataša RichtárováVýstava Fenomén Igráček


Lidové Vánoce

Ve čtvrtek 11. prosince jsme opět cestovali do Krnova, abychom tam navštívili výstavu Lidové Vánoce ve Flemmichově vile. Děti se tam seznámily se známými vánočními zvyky, které si mohly vyzkoušet. Také je lektor seznámil s méně obvyklými pověrami a obyčeji a na závěr děti vyplnily pracovní listy a domů si s sebou odnesly papírový betlém. Před odchodem jsme shlédli malou výstavu betlémů a inspirovali jsme se pro školní tvoření.

Mgr. Nataša Richtárová

Lidové Vánoce

Svět vědy

 

Naše třída zahájila nové pololetí návštěvou Flemichovy vily v Krnově, kde se konala výstava „Svět vědy“ – komentované prohlídky pro ZŠ a SŠ.

Výukový program byl zaměřený na historii a současnost vědy a na vynálezy, které nám změnily život. Výstava s interaktivními prvky umožnila žákům seznámit se s konkrétními vynálezy a technickými vymoženostmi, poskytla jim zajímavé informace ze života vědců, kteří svými objevy ovlivnili svět.

Děti poznaly díky interaktivním exponátům vědu a techniku z jiné, zábavnější stránky a odjížděly zpět do Města Albrechtic velmi spokojené, dokonce ve vlaku plánovaly podle programu muzea další výlet do Krnova.

Mgr. Nataša Richtárová

 Svět vědy

www.brnakotakar.cz