Halloweenská párty

V pátek 3.11. 2017, se děti naší školy dočkaly Halloweenského dopoledne. Po oblečení do masek a po řádném pomalování obličejů jsme si popovídali o původu a zvycích Halloweenu, na horní chodbě nakreslily ve dvou skupinkách na velký společný papír dýně, netopýry, kostlivce, černou kočku, prostě vše, co k tomu patří. Následně jsme se přemístili do naší tělocvičny, kde děti soutěžily v rušné části a odpočívaly při skládání puzzlí a plnění různých jiných úkolů. Vládla kamarádská a zdravě soutěživá atmosféra, závěrem nám děti poděkovaly za pěkný zážitek.

Mgr. Libuše Břicháčková

 

Halloweenská párty


Halloweenské tvoření

Kreativitě se meze nekladly – děti využily svoji fantazii a šikovnost a samostatně nebo ve spolupráci vyráběly halloweenská strašidla.

Kostlivci, duchové, strašidelné dýně, netopýři, pavouci, čarodějnice a lucerničky zdobí naši školu a navodili příjemnou podzimní atmosféru.

 

Halloweenské tvoření

Přírodovědná vycházka

Pěkné podzimní počasí nás v říjnu zlákalo k přírodovědným vycházkám. Žáci plnili úkoly na téma živá a neživá příroda, společně určovali jednotlivé druhy přírodnin, zasoutěžili si v hodu šiškou na cíl. Z přírodovědných vycházek si děti přinesly barevné listy, žaludy, kaštany, šípky a další přírodniny, které využijí v pracovních činnostech.

 

Přírodovědná vycházka

Dlabání dýní

K práci jsme měli připravené různé druhy a tvary dýní, které si žáci přinesli sami, ale nechyběly ani obrovské dýně, o které se postarala babička jedné naší žákyně. S dlabáním dýní mají děti zkušenosti z minulých let, proto se na tuto práci velmi těšily. Domluvily se, kdo odřeže vršky dýní, kdo bude vydlabávat. Starší žáci spolupracovali s mladšími a práce jim šla krásně od ruky. Ostrými nožíky vyřezali obličej a výsledek je úžasný. Závěrem jsme si uvařili vynikající dýňový kompot, na kterém si všichni pochutnali.

 

Dlabání dýní

Jezdecké centrum M. Albrechtice

5. října jsme přinesli do školy dobroty pro koníky a v 9,30 jsme vyrazili do Jezdeckého centra u Vabroušků. Cestou děti povídaly jen a jen o koních a předbíhaly se v těšění, kdo na koni pojede jako první. Po příchodu Romana Vabroušková osedlala koně a honem na jízdárnu, kde se děti shlukly do skupinky čekajících...V mezičase nás pan Vabroušek seznámil se životem koní a odpovídal na naše všetečné dotazy, paní Vabroušková se  starala o čistotu stájí a krmení koní. Jízdu na koni si vychutnaly všechny děti. S koníky jsme se rozloučili prohlídkou stáje a návštěvou poníka.

Všem moc děkujeme za krásné zážitky!!!

Mgr. Libuše Břicháčková

 

Jezdecké centrum M. Albrechtice


www.brnakotakar.cz