Vánoční besídka

Ve čtvrtek 22. prosince se konaly ve třídách vánoční besídky, které uzavřely předvánoční čas na naší škole. Konec listopadu a celý měsíc prosinec se téma Vánoc prolínalo ve všech předmětech, ale na vánoční besídky se přece jen děti těší nejvíce.

Děti si vyzdobily třídy už pár dní před besídkou, ve středu si připravily v pracovní výchově bramborový salát, protože sváteční menu na besídce byl bramborový salát a kuřecí řízek. Děti donesly z domu cukroví, na stole nechybělo ovoce, ořechy, také vlastnoručně vyrobené svícny.

Pod stromečkem byly dárečky, které si dvojice žáků vyměnili, vyzkoušeli jsme některé vánoční zvyky, např. pouštění lodiček a odlévání vosku místo olova. Zpívali jsme vánoční koledy, zahráli jsme si hry na interaktivní tabuli, které každoročně nabízí adventní kalendář na ČT 1. Ale potom už děti spěchaly  domů, protože tam teprve byly ty pravé Vánoce.

 

Mgr. Nataša Richtárová

 

 

Vánoční besídka

 


Ježíškova dílna

V předvánočním čase proběhla v naší škole Ježíškova dílna. Tři dopoledne a dvě odpoledne si u nás děti i rodiče vyrobili drobné vánoční ozdoby z papíru, slaného těsta a oříšků. Všichni návštěvníci dostali malé pohoštění a odnášeli si nejen své výrobky, ale i příjemně prožitý čas.

                                                                                                  Tkadlečková Blanka

Ježíškova dílna

Vánoční jarmark

V pátek 25. listopadu proběhl na náměstí v Městě Albrechticích vánoční jarmark s tradičním rozsvícením vánočního stromu. Pravidelně se zúčastňujeme této akce, proto jsme požádali místostarostu pana Martina Špalka o přidělení prodejního stánku pro naši školu.

Číst dál: Vánoční jarmark

Vánoční stromeček pro zvířátka

Český svaz ochránců přírody a Lesy České republiky spolu se Základní školou Hašlerova 2 uspořádaly pro děti akci s bohatým programem

-          Krmení pro ptáčky- lojové koule

-          Výroba krmítek

-          Naučná stezka

-          Pohybové hry

-          Vánoční řetěz pro zvířátka

-          Jak správně krmit zvířátka v zimě

 

Vánoční stromeček pro zvířátka


www.brnakotakar.cz