Vánoční tvoření

Přípravu na Vánoce jsme zahájili v naší keramické dílničce. Již v listopadu děti začaly tvořit keramiku s vánoční tématikou. Vyráběly zvonečky, andílky, kapříky, svícny a další keramické ozdoby. Vše se podařilo vypálit a vyzdobit barevnou glazurou.

V posledních předvánočních dnech probíhaly na naší škole, jako každý rok, vánoční dílničky. Děti tvořily vánoční dekorace, zdobily perníčky. Pod šikovnýma rukama našich žáků vznikaly vánoční svícny z přírodnin, voňavé svícny z ovoce, vánoční přáníčka, krásní andílci, vánoční ozdoby z různých materiálů. 

Nápaditost, kreativita a snaha žákům nechyběla. Všichni pracovali s chutí a domů si odnášeli krásné vánoční dekorace a dárečky pro své nejbližší, které jistě udělají radost u vánočního stromečku.

 

Vánoční tvoření


Vánoční dílna a Mikuláš na střední škole

Od 1. 7. 2017 je naše základní škole spojena se střední školou. Spolupráce se rozvíjela hned od začátku školního roku, zahradníci nám poskytli podzimní výzdobu před školou, my jsme zase vyrobili keramické magnetky s logem školy. Naše děti byly pozvány na vánoční dílnu do zahradnické dílny, kde si pod vedením paní Kateřiny Vrbové mohly vyrobit vánoční dekoraci. Děti byly nadšeny ze spousty krásného materiálu, který mohly použít a své výtvory si odnášely pyšně domů. My jsme naopak pozvali studenty 3. ročníku oboru zahradník k nám do školy, aby si vyzkoušeli práci s keramickou hlínou. Společně s žáky základní školy vytvořili vánoční ozdoby a velmi se snažili, protože věděli, že vyrábějí dárečky pro všechny učitele. Práce s hlínou je tak nadchla, že navštívili keramickou dílnu ještě jednou. Čeká nás nový rok 2018, ve kterém určitě připravíme další společné zajímavé akce.

 

Vánoční dílna a Mikuláš na střední škole

Vánoční besídka

Ve čtvrtek 22. prosince se konaly ve třídách vánoční besídky, které uzavřely předvánoční čas na naší škole. Konec listopadu a celý měsíc prosinec se téma Vánoc prolínalo ve všech předmětech, ale na vánoční besídky se přece jen děti těší nejvíce.

Děti si vyzdobily třídy už pár dní před besídkou, ve středu si připravily v pracovní výchově bramborový salát, protože sváteční menu na besídce byl bramborový salát a kuřecí řízek. Děti donesly z domu cukroví, na stole nechybělo ovoce, ořechy, také vlastnoručně vyrobené svícny.

Pod stromečkem byly dárečky, které si dvojice žáků vyměnili, vyzkoušeli jsme některé vánoční zvyky, např. pouštění lodiček a odlévání vosku místo olova. Zpívali jsme vánoční koledy, zahráli jsme si hry na interaktivní tabuli, které každoročně nabízí adventní kalendář na ČT 1. Ale potom už děti spěchaly  domů, protože tam teprve byly ty pravé Vánoce.

 

Mgr. Nataša Richtárová

 

 

Vánoční besídka

 

Mikulášská nadílka v ZŠ a SOŠ

Na mikulášskou nadílku se připravujeme několik dní dopředu. Žáci se seznamují s příběhem biskupa Mikuláše, s nadšením kreslí obrázky hlavně čertů, vyrábějí postavičky Mikuláše, anděla a čerta, učí se básničky. 

Tento rok navštívil Mikuláš se svými pomocníky naše žáky dvakrát. V úterý 4. 12. dostaly děti mikulášskou nadílku na SOŠ, kde recitovaly připravené básničky, za které dostaly zaslouženou pochvalu a odměnu a 7. 12. navštívila mikulášská výprava naše žáky podruhé.

Hodného Mikuláše doprovázeli tři hrůzostrašní pekelníci a tři krásní andělé. Několik zlobivců z vyššího stupně si čerti chtěli odnést do pekla, nakonec se rozhodli jen pro jednu hříšnici, ale po příslibu polepšení si to rozmysleli. Zlobivci byli poznamenáni čertovskou šmouhou, hodní žáci stříbrnou hvězdičkou.

Poděkování za krásnou akci patří nejen žákům krnovských SŠ, ale hlavně paní Skukálkové, která každoročně organizuje mikulášskou výpravu pro naše žáky a je hlavním sponzorem nadílky, která tento rok byla opět velmi bohatá v podobě mikulášských balíčků, adventních kalendářů a dalších dobrot.

 

Mikulášská nadílka v ZŠ a SOŠ


www.brnakotakar.cz